?> VAIKAI YRA VAIKAI. RIETAVAS

^Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Rietavo socialinių paslaugų centras

Telefonas: (8-448) 68 210, el. p. rspcentras@gmail.com, Darbo laikas I-IV 8:00-17:00 V 8:00-15:45, Mus rasite: L. Ivinskio g. 8, Rietavas

vaikai straipsnis-1024

Globėjas turi augti kartu su vaiku“

-       Ar nesigailite priėmusi į savo namus globojamus vaikus?

Tikrai nesigailiu. Jie pas mane atvyko kaip maži „nešlifuoti deimantai“, kurie reikalavo priežiūros, meilės bei šilumos. Jais rūpintis man buvo pati didžiausia dovana. Išmokau, kad vaikais reikia pasitikėti, leisti jiems klysti, mokytis iš klaidų, kartu džiaugtis nors ir mažytėmis jų pergalėmis. Vaikus reikia priimti tokius, kokie jie yra – su savo vertybėmis, įvairiais pomėgiais, reikalavimais. Vaikai yra skirtingi.

-       Ar ir toliau palaikote ryšį su jau užaugusiais globojamais vaikais?

Žinoma, kad taip. Šiandien jie man atsilygina su kaupu! Rūpinasi manimi, parodo, kad myli ir gerbia. Nors aš nesitikėjau, kad už globą man bus padėkota. Nenutrūkęs ryšys man didžiulė ramybė, žinau, kad viską dariau teisingai.

-       Ko labiausiai bijojote, kai globojote vaikus?

Buvo iššūkių, kai reikėdavo pastovėti už savo vaikus, pastebėjome, kad bendruomenė juos skirsto. Aš žinojau, kad niekas kitas jų neužtars, tad man nebuvo sunku pastovėti už juos ir atlaikyti kandžias replikas. Supratau, kad globojami vaikai greitai auga, nori tapti suaugusiais. Nebijokime vaikui suteikti vaikystę, jie turi pajusti, kad yra vaikai.

-       Ko palinkėtumėte tiems, kurie globoja ar ketina globoti tėvų globos netekusius vaikus?

Jei norite globoti (rūpintis) vaiką, taip ir turite daryti. Suteikti šilumą, meilę, rūpestį vaikui yra didžiausia dovana, kurią gali suteikti žmogus. Reikia nepamiršti, kad globėjas turi augti kartu su vaiku, taip pat palaikyti vienas kitą liūdnomis gyvenimo akimirkomis ir džiaugtis linksmomis. Jei galėčiau dalinčiausi savo namų šilumą ir su kitais tėvų globos netekusiais vaikais.

„Mano vaikas“

Viena iš globėjų, jau užauginusi globojamą vaiką, ragino nedelsti ir kuo greičiau apsispręsti globoti vaiką, žinoma, jeigu apie yra svarstoma.

-       Ar sunku globoti (auginti) ne savo vaiką?

Žinoma sunku, taip pat, kaip ir savo vaikus auginant. Nuoširdžiai esu dėkinga visų institucijų specialistams už pagalbą. Nebijokite kreiptis pagalbos, jei kyla nors mažiausia problema. Kuo anksčiau tai padarysite, tuo greičiau išsispręs problema. Nelaukite. Ačiū VVTAĮT specialistėms Rietave, psichologams, pedagogams ir ypač Rietavo socialinių paslaugų centro globos centro globos koordinatorei J. D. Visada jaučiau jos palaikymą ir nesijaučiau viena.

-       Ar vaikas bendravo/bendrauja su biologiniais tėvais?

Globojamam vaikui, kaip ir bet kuriam iš mūsų, labai svarbios savos šaknys. Nebijokite ir netrukdykite globojamam vaikui susipažinti ir, jeigu nori, bendrauti su biologine šeima. Vaikas pats atsirinks, kas jam geriausia.

-   Mūsų maža savivaldybė, kaip jautėtės, jaučiatės?

Džiaugiuosi, kad nors gyvename mažoje savivaldybėje globojamas vaikas nebuvo išskiriamas klasėje, profesinėje mokykloje, nepatyrė patyčių. Vaikui svarbiausiai žinoti, kad jis turi šeimą, namus ir yra „mano vaikas“. Linkiu visiems esamiems ir būsimiems globėjams kantrybės ir augti kartu su globotiniu. Labai svarbu susikurti savo taisykles ir visiems šeimos nariams vienodai jų laikytis. Vaikas turi žinoti ir jausti, kad po 18-ojo gimtadienio jis toliau bus „mano vaikas“. Vaikai visą gyvenimą tėvams lieka vaikais, tai žinome iš savo gyvenimo.

Neabejokite, ryžkitės globoti vaiką.